Фідбеки студентів про дуальну форму навчання в Інтернетдевелс

Фідбеки студентів про дуальну форму навчання в Інтернетдевелс

https://internetdevels.ua
students-feedback-about-dual-education-internetdevels

Минуло вже більше двох років відтоді, як першокурсники Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки вперше прийшли у веб-девелопмент агенцію Internetdevels і почали курс дуальної освіти.

Сьогодні вже 4 із них працюють в нашій компанії.

Це блог-інтерв'ю буде присвячено відгуками, які студенти залишили про подвійну освіту на базі Internetdevels. 

Що цікавого вони сказали про програму дуальної освіти? 

Читайте далі щоб дізнатися, оскільки це варте вашої уваги!

1.Що спонукало тебе прийти здобувати дуальну освіту в Інтернетдевелс?

Чайка Юлія, QA, PA, Дизайнер

Чайка Юлія

 

Треба почати з того, що для мене це все був експеримент. Я була переконана, що буду вивчати взагалі іншу сферу, але я вирішила, що треба пробувати щось нове. І точно не пошкодувала!

Прагнення реалізуватися у цьому світі, саморозвиток і кредо “Не досягнеш успіху, якщо не покинеш свою зону комфорту” були основними причинами. 

Крім того, що як не ІТ-сфера зараз керує світом?

Місюк Юлія, PA, ПМ

В університеті нас повідомили про відбір на навчання за системою дуальної освіти в ІТ-компанію "InternetDevels”, тому я вирішила скористатись цим унікальним шансом. З усіх охочих відібрали 14 людей за невеличким тестом з англійської мови. На щастя, мене відібрали і я була рада стати частиною нової ефективної системи освіти, що лише впроваджується в Україні. Можливість здобути нові знання та навички у незвичній для мене атмосфері стала дуже привабливою перспективою.

Також до здобування дуальної освіти мене спонукала цікавість: що це буде? як це буде? що ми будемо вивчати? як нас будуть навчати? Якщо усе підсумувати разом, то мене сюди привела моя філософія: використовувати кожну можливість :)

Зірук Ірина, SMM-менеджер, ПМ

Не знаю, як правильно відповісти на це питання, але швидше за все, це наявність такої можливості й боязнь її втратити, іншими причинами є бажання отримати досвід та застосувати його на практиці, а не просто вчити теорію і не знати, що з нею робити. Та і можливість працевлаштування відіграла не останню роль.

2. Чи не боялась ти, що тобі буде важко поєднувати навчання в університеті та в компанії Інтернетдевелс?

Чайка Юлія, QA, PA, Дизайнер 

Чесно кажучи, я за це не переживала. Для того, щоб чогось досягнути, не вистачить години чи дві. Я прекрасно розумію, що з’явиться набагато більше завдань і матеріалу, але без цього ж ніяк. А ще, якщо тобі це подобається, то ти не будеш думати, де б знайти час. 

Поєднувати навчання в університеті та в Internetdevels не було для мене якоюсь непосильною справою.

Місюк Юлія, PA, ПМ

 

Місюк Юлія

 

У мене навіть не виникало такої думки. Я люблю навчатись та вдосконалюватись, тому поєднати дуальну освіту з університетом було не складно. Це лише потребувало більших зусиль та часу. Скоріш за все, я б боялась, якби мені було нічого поєднувати :)

Зірук Ірина, SMM-менеджер, ПМ

Звичайно, була тривога, але не через поєднання навчання в компанії та університеті, а через те, що не до кінця розуміла на що я підписалася.

3. Що саме ти очікувала/очікував отримати від дуальної освіти?

Чайка Юлія, QA, PA , Дизайнер

Поглиблені знання ІТ-сфери і практику. 

Крім того, я завжди хотіла спробувати себе у цій сфері (не була впевнена, що саме це є моїм), тому очікувала, що дуальна освіта надасть мені такий шанс. 

Місюк Юлія, PA, ПМ

Перш за все, я очікувала отримати досвід у будь-якому його вияві. Насправді, конкретних уявлень про те, що я хочу від цього отримати не було, оскільки така система освіти була мені незнайомою.

У мене було бажання навчитись чогось нового та корисного, що допомогло б мені у майбутньому. Найцікавішим було те, що навчання мало відбуватись поза стінами університету, це дуже мотивувало.

Зірук Ірина, SMM-менеджер, ПМ

Зірук Ірина

Найбільше я хотіла побачити цю сферу з місця тих, хто в ній працює. 

4. Твої очікування повністю виправдалися? Ти не шкодуєш про те, що ти використала/використав таку можливість?

Чайка Юлія, QA, PA, ПМ

Безсумнівно мої очікування виправдалися. Навіть більше, ніж я думала.

Університет дає більше теоретичну базу, а Internetdevels — практику. 

Можливість це поєднати — це класно! Ніколи не шкодувала і не буду, що скористалася нею.

Місюк Юлія, PA, ПМ

Думки про те, що я дарма прийшла на дуальну освіту не виникало. Моя неповна картина очікувань доповнилась після перших занять у компанії і зараз я розумію, що усі мої очікування виправдались на 200%. 

Зараз я навіть словами описати не можу скільки речей мені принесла дуальна освіта, який поштовх вона мені дала, як навчила мене мислити по-іншому та як змінила в кращу сторону. Із сьогоднішньої перспективи, досвід, який я здобула тут, є неоціненний.

Зірук Ірина, SMM-менеджер, ПМ

Мої очікування виправдалися і можу сказати, що не жалкую, що скористувалася цим шансом.

5. Можливо в тебе є якісь пропозиції, ідеї як можна покращити процес подальшого навчання в компанії Інтернетдевелс?

Чайка Юлія, QA, PA, ПМ 

Більше практичних завдань. Через карантин це було важко реалізувати, тому думаю, що надалі буде по-іншому. 

Хоча все, те що ми робити і вивчали у цьому семестрі було дуже цікаво, особливо створення статей і їх інтерпретація у різних форматах.

Місюк Юлія, PA, ПМ

Сама система навчання є дуже інтенсивною і це добре. На мою думку, найкращим кроком було б допомогти студентам швидше осилити та зрозуміти подану термінологію через застосування її на практиці. 

Це стосується програм, які потрібно завантажувати (Git, SASS, LESS), абстрактних, на перший погляд, термінів (REST, POST, GET). Оскільки компанія щодня працює із даними термінами, є усі можливості для того, щоб продемонструвати їх застосування.

Зірук Ірина, SMM-менеджер, ПМ

Навчання в компанії мене задовольняє, хотілося б максимальну кількість практики, без якої не обійтися в ІТ-світі.

6. Які уміння (знання) ти отримала/отримав під час проходження навчання в компанії Інтернетдевелс?

Чайка Юлія, QA, PA, ПМ

Якщо сказати, що багато чого — то це нічого не сказати. Мислення змінилося кардинально, відтепер звертаєш увагу на речі зовсім по-іншому.

Крім того, курс, який ми проходили є змістовний і чіткий. Він дав дуже багато нової інформації, яка корисна не лише для ІТ сфери, але й для загального розвитку.

Місюк Юлія, PA, ПМ

Під час проходження дуальної освіти я вивчила IT-терміни, що є базовими для цієї сфери; дізналась про платформу HubSpot та пройшла курс “Content Marketing”. Також я навчилась більше покладатись на свої знання та ефективніше використовувати обмежений час для виконання завдань. 

Зірук Ірина, SMM-менеджер, ПМ

Наше навчання ділилося на декілька частин: термінологія, курс “Контент-маркетинг” та заняття з логіки. Підсумовуючи, можу сказати, що для мене стало легше сприймати терміни, я успішно пройшла курс “Контент-маркетингу” та значно покращила своє логічне мислення.

7. З чим ти можеш порівняти цю практику в компанії? 

Чайка Юлія, QA, PA, Дизайнер

Я б порівняла з експериментом, від якого ти не знаєш, що очікувати. 

Якщо вам відоме відчуття невідомості та величезної зацікавленості та натхнення, то це саме воно і є. Ти не знаєш і не можеш вгадати, що ти будеш робити завтра. 

Я ще жодного разу не просиналася з думкою: “Знову робота! Коли це закінчиться!?”. Напевно, це найкращий показник того, що це не нудна і безперспективна сфера.

Місюк Юлія, PA, ПМ

Із певних причин наше навчання нагадало мені літній табір. Це стосується атмосфери під час навчання, коли кожен почуває себе вільно, комфортно, не сковано, у приємному оточенні. Немає потреби піднімати руку, щоб щось сказати, це дуже сприяє розкриттю внутрішнього потенціалу, адже немає потреби ставити себе у строгі рамки.

Зірук Ірина, SMM-менеджер, ПМ

Практика в компанії — це як подорож у нову країну. Ти ще ніби не надто розумієш мову, хоча вчив іноземну (це я про терміни), це не до кінця розумієш традиції країни (культуру компанії), та відкриваєш для себе нові знайомства, зустрічаєш людей зовсім інших поглядів (працівники).

8. Яку б пораду ти дала/дав майбутнім студентам, які хочуть скористатися дуальною освітою?

Чайка Юлія, QA, PA , Дизайнер

Ризикни так само, як і я.

Якщо ти взагалі не розумієшся у цій сфері, не треба боятися! Страх нічому не допоможе. Internetdevels точно дасть знання, від тебе потрібно мати лише бажання та наполегливість. Не очікуй, що все буде даватися швидко і легко. Для цього треба час і відданість справі. 

Місюк Юлія, PA, ПМ

Основна порада — правильно плануйте свій час та будьте готові багато працювати. Дуальна освіта — це дуже крута можливість, але лише тоді, коли ти вмієш правильно її використовувати. Для цього потрібно ефективно використовувати свій час, щоб встигнути зробити усе вчасно, та не розчаровуватись, якщо щось не виходить із першого разу :)

Зірук Ірина, SMM-менеджер, ПМ

Не спробуєте — не дізнаєтеся, в будь-якому випадку спробуйте свої сили, якщо щось не вдасться - нічого не втратите, в іншому випадку - виграєте квиток на перспективу.

Головне — не боятися помилятись.

Сьогодні Internetdevels та школа програмування OxIT підтримує дуальну освіту в Україні!

Ми вважаємо, що дуальна освіта у сфері ІТ — це потрібна річ, а відгуки студентів ще раз підтверджують це. Ми щиро віримо, що спочатку потрібно віддати! Тільки тоді ми можемо вимагати щось назад.

Internetdevels навчилися правильно організувати процес дуальної освіти для студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Ми не збираємося припиняти цю діяльність. Волонтерство — це класно і корисно!